ویزای استارت آپ در کانادا

ویزای استارت آپ در کانادا

برنامه ویزای راه اندازی در کانادا برای کارآفرینانی است که مهارت دارند و می توانند در کانادا کسب و کار ایجاد کنند. متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن می توانند از طریق این برنامه اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

هدف از این برنامه ایجاد و توسعه شرکت ها و مشاغل در کانادا و استفاده از تخصص افراد است. کسب و کار مورد نظر باید دارای شرایط زیر باشد:

 • خلاق و جدید باشید.
 • می تواند برای ساکنان و شهروندان کانادایی شغل ایجاد کند.
 • تا جایی که بتواند با سایر کسب و کارها در سطح جهانی رقابت کند.

چرا کانادا بهترین مکان برای شروع کسب و کار شماست؟

 1. اقتصاد کانادا بسیار گسترده، قوی و پیشرفته است.
 2. مالیات کسب و کار در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته کمتر است.
 3. هزینه های کسب و کار کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته است.
 4. فناوری، تحقیق و نوآوری در کانادا در بالاترین سطح خود قرار دارد.
 5. کیفیت زندگی و سطح رفاه در کانادا بسیار بالا است.
 6. کانادا از تجارت استقبال می کند
 7. دسترسی به یک بازار منحصر به فرد
 8. نیروی کار با تحصیلات عالی
 9. محیط رقابتی در تحقیق و توسعه (R&D)

جدول محتوا

اول از همه، باید ثابت کنید که کسب و کار شما توسط یک سازمان خاص پشتیبانی می شود. این سازمان های تایید شده می توانند از شروع یک کسب و کار حمایت کنند یا در آن سرمایه گذاری کنند. اگر سازمانی تصمیم بگیرد از کسب و کار شما حمایت کند، نامه پشتیبانی به شما ارسال می کند. توجه داشته باشید که وجود این نامه در درخواست شما ضروری است و در صورت نبودن آن امکان رد فایل بسیار زیاد خواهد بود.

تعداد افرادی که می توانند برای برنامه ویزای استارت آپ در یک تجارت خاص اقدام کنند حداکثر پنج نفر خواهد بود. هر متقاضی باید حداقل ده درصد از سهام آن تجارت را داشته باشد. متقاضیان و سازمان خاصی که قصد حمایت از آن کسب و کار را دارد باید در مجموع بیش از پنجاه درصد از سهام آن کسب و کار را داشته باشند.

اول از همه، باید ثابت کنید که کسب و کار شما توسط یک سازمان خاص پشتیبانی می شود. این سازمان های تایید شده می توانند از شروع یک کسب و کار حمایت کنند یا در آن سرمایه گذاری کنند. اگر سازمانی تصمیم بگیرد از کسب و کار شما حمایت کند، نامه پشتیبانی به شما ارسال می کند. توجه داشته باشید که وجود این نامه در درخواست شما ضروری است و در صورت نبودن آن امکان رد فایل بسیار زیاد خواهد بود.

تعداد افرادی که می توانند برای برنامه ویزای استارت آپ در یک تجارت خاص اقدام کنند حداکثر پنج نفر خواهد بود. هر متقاضی باید حداقل ده درصد از سهام آن تجارت را داشته باشد. متقاضیان و سازمان خاصی که قصد حمایت از آن کسب و کار را دارد باید در مجموع بیش از پنجاه درصد از سهام آن کسب و کار را داشته باشند.

اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید و مهاجرت به کانادا جزو اولویت های شماست، سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی بیش از 24 سال تجربه موفق در انواع روش های مهاجرتی از جمله مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت اکسپرس انتری کانادا، مهاجرت را دارد. تحصیل در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به کانادا برای ثبت شرکت، مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و … می تواند شما را در این امر مهم مهاجرت به کانادا از مناسب ترین روش یاری دهد.

اگر قصد شما مهاجرت و اخذ ویزا از کشور دیگری است و مهاجرت به کانادا جزو اولویت های شماست، سازمان مهاجرتی یونیک دارای بیش از 24 سال تجربه موفق در زمینه ویزا از جمله:

 1. ویزای کار در کانادا
 2. ویزای ویزیتور در کانادا
 3. ویزای تحصیلی در کانادا
 4. ویزای تجاری ویزیتوری در کانادا
 5. ویزای استارتاپ در کانادا
 6. ویزای پناهندگی در کانادا
 7. فرزندخواندگی در کانادا
 8. بررسی های قضایی کانادا
 9. ممنوعیت ورود به کانادا
 10. و…

و می تواند شما را در این امر مهم مهاجرت به کانادا از طریق مناسب ترین روش کمک کند.

توانایی های زبانی

توانایی برقراری ارتباط به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو به شما کمک می کند تا در ایجاد و توسعه کسب و کار خود در کانادا موفق شوید. داشتن مدرک زبان معتبر و داشتن آن در پرونده الزامی است. شما باید حداقل CLB 5 را در هر یک از مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنید.

شرایط ویزای استارتاپ در کانادا در یک نگاه:

 • داشتن مهارت های زبانی (انگلیسی یا فرانسوی)
 • سرمایه کافی برای اقامت در کانادا
 • تصمیم برای اقامت در یکی از استان های کانادا به غیر از کبک
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی
 • اثبات اینکه کسب و کار شما توسط یک سازمان خاص پشتیبانی می شود
 • اثبات اینکه شما حداقل یکی از صاحبان کسب و کار مورد نظر هستید

ماهیت ویزای استارتاپ در کانادا

ویزای راه اندازی، در ماهیت خود، که نوع خاصی از راه اندازی کسب و کار را به همراه خواهد داشت، این پتانسیل را دارد که در هر یک از شهرها و استان های کانادا اجرا شود، و اینکه کدام استان انتخاب شود در نهایت به گروهی که از ایده شما حمایت می کند بستگی دارد داشته است.

اگر راه اندازی کسب و کار شما از طریق یکی از سازمان های خاص برای این برنامه تایید شده باشد، شما واجد شرایط درخواست ویزای کار و زندگی در کانادا با ویزای کاری خود قبل از صدور اقامت دائم خواهید بود.

نکته بسیار مهم دیگر این است که ویزای استارت آپ با شرایط خاص خود برای تمامی متقاضیان ویزای کار یا اقامت دائم قابل استفاده نیست و نخواهد بود. تعداد قبولی ها در این مسیر مشخص خیلی زیاد نیست با این تفاوت که شما تمام شرایط لازم را دارید. اگر نمی توانید از یک سازمان تعیین شده تأییدیه دریافت کنید، کسب و کار شما ممکن است تحت شرایط دیگری واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشد، مانند استفاده از مسیر دیگری به نام مالک/اپراتور یا مسیر ثبت شرکت. یک اپراتور مالک شوید.

شرایط لازم برای ویزای استارتاپ در کانادا

 • نامه پشتیبانی و گواهی تعهد

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ و با ویزای استارتاپی باید نامه پشتیبانی از یک سازمان سرمایه گذار تعیین شده دریافت کرده باشند. برای دریافت نامه پشتیبانی، متقاضی باید صندوق سرمایه گذاری تعیین شده را متقاعد کند تا در کسب و کار مورد نظر متقاضی سرمایه گذاری کند. . گروه‌های سرمایه‌گذار باید گواهی تعهد را مستقیماً به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارسال کنند که تعهد متقاضی را با جزئیات مشخص کند.

 • نیاز به سرمایه گذاری

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر این سرمایه گذاری از طریق یک گروه سرمایه گذار خاص انجام شود، می تواند به مبلغ 200 هزار دلار یا 75 هزار دلار باشد.

 • مدرک زبان مورد نیاز است

متقاضی مهاجرت با ویزای استارت آپ باید بتواند به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارتباط برقرار کند و با همکاران پروژه خود در کسب و کار طراحی شده در تماس و تعامل باشد. متقاضیان باید نتایج آزمون زبان را از مراکز مورد تایید دریافت کنند و باید حداقل سطح CLB 5 را در زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنند. مدرک زبان انگلیسی IELTS و CELPIP و همچنین مدرک زبان فرانسه TEF و TCF می تواند نشان دهنده سطح زبان شما باشد.

 • سوابق تحصیلی

متقاضی باید حداقل یک سال تحصیلی را پس از دریافت دیپلم در یک موسسه گذرانده باشد. همچنین باید بتواند ثابت کند که حداقل یک سال در یک مؤسسه آموزشی در شرایط خوبی بوده است و می توانند گواهینامه های آموزشی و دانشنامه خود را علاوه بر ریز نمرات در طول تحصیل به عنوان مدارک مورد نیاز ارائه دهند. هرچه مدارک تحصیلی بیشتری داشته باشید، شانس شما بیشتر است.

 • توان مالی

متقاضی باید مدارک کافی برای اثبات توانایی مالی خود و خانواده اش پس از مهاجرت به کانادا را داشته باشد. میزان سرمایه مورد نیاز در این مورد بسته به تعداد اعضای خانواده همراه متقاضی متفاوت خواهد بود.

می توانید از طریق لینک بالا با ما در سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی تماس بگیرید و با کارشناسان موسسه وقت مشاوره رزرو کنید.

 • بررسی امنیتی و پزشکی

مانند همه برنامه های مهاجرت به کانادا، متقاضی و اعضای خانواده اش باید با موفقیت چک های امنیتی و پزشکی را پشت سر بگذارند و ثابت کنند که تهدیدی امنیتی یا پزشکی برای جامعه کانادا ایجاد نمی کنند.

البته در مورد چک های پزشکی، شرایط خاصی وجود دارد که بیشتر در مورد بیماری های عفونی یا بیماری هایی که سلامت جامعه را به خطر می اندازند و یا فشار بیش از حد به سیستم بهداشت و درمان کانادا وارد می کنند، در نظر گرفته می شود.

Challenges of residence in Canada-closure of accepting immigrants in Canada
 • بررسی دقیق توسط سازمان های معرفی شده توسط دولت

از آنجایی که ویزای راه اندازی شرایط ساده و مقرون به صرفه ای را برای ایجاد یک کسب و کار سریع در کانادا فراهم کرده است، افراد فرصت طلب ممکن است به دنبال سوء استفاده از این روش باشند. اداره مهاجرت کانادا این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت رعایت تمامی شرایط و اصول، پرونده متقاضی به راحتی تایید شده و اجازه اقامت صادر خواهد شد، اما در صورتی که مدارک ارائه شده کافی و قانع کننده نباشد و به هر دلیلی اداره مهاجرت فکر می کند که مدارک جعلی هستند، کل پرونده برای بررسی دقیق تر به سازمان های خاصی ارسال می شود که جزئیات را با دقت و موشکافی بیشتری بررسی و تایید می کنند. عدم تایید این گروه منجر به رد پرونده می شود.

نکات طلایی برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها در زمینه مهاجرت شناخته می شود و در حال حاضر پذیرای افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا بوده است. مهاجران به کانادا تاثیر زیادی در پیشرفت کانادا داشته اند.

در چند سال اخیر ویژگی های افراد مختلف در رشته های مختلف مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده اند تا بتوانند در محیطی بهتر رشد کنند و از حداکثر توانایی خود استفاده کنند. با توجه به رشد سریع فرصت های شغلی پیچیده و جدید در کانادا و به طور کلی آمریکای شمالی، فرهنگ کارآفرینی در حال رشد است و کشور کانادا به مسائل کارآفرینی اهمیت زیادی می دهد.

کشور کانادا با سرمایه گذاری های خود در این زمینه سعی در جذب کارآفرینان از کشورهای مختلف دارد، به همین منظور برنامه ویژه ای برای ویزای کارآفرینی یا ویزای استارت آپی کانادا ایجاد کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

از آنجایی که سایر روش های مهاجرت به کانادا برای ایرانیان بسیار سخت تر و محدودتر شده است، با توجه به این روش که از نظر قانونی مشکلی ندارد، می تواند گزینه بسیار مناسب تری باشد و دلیل آن هم ویزای استارت آپی کانادا است. بسیار مفید است مهاجرت گزینه جذاب تری است.

چند نکته مهم در مورد ویزای استارت آپ کانادا:

شرط اساسی اخذ ویزای استارت آپی کانادا ارائه پروژه کاری خلاقانه و علمی در قالب استارت آپ (شرکت استارت آپ) می باشد که برای مقیاس باید در کانادا ثبت و شروع به کار کرد.

واضح است که فردی که قصد راه اندازی یک استارتاپ را دارد باید دانش فنی لازم برای انجام و مدیریت پروژه را داشته باشد یا توانایی استخدام افراد متخصص در آن زمینه و ورود به کانادا برای تکمیل پروژه و کار را داشته باشد.

شرکتی که در کانادا ثبت می کنید باید هزینه های منابع انسانی را به طور کامل متعهد شود و حقوق کارشناسان را با توجه به شرایط دستمزد در کانادا بپردازد.

برای افرادی که یک اختراع یا محصول منحصر به فرد دارند بهتر است نمونه اولیه آن را در ایران تست و تهیه کنند و سپس برای فروش بیشتر و دسترسی به بازار جهانی وارد کانادا شوند. البته شرط اول این مدل گرفتن تاییدیه و فروش پتنت در کانادا است.

به طور کلی 3 نوع مرکز امکان صدور نامه پشتیبانی مورد نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا را برای شرکت متقاضی دارند.

از شتاب دهنده ها یا مراکز رشد استفاده می شود که هدف آنها حمایت از استارت آپ ها در مرحله اولیه است. اما شرکت نوپا باید در دوره های آموزشی و مربیگری این مراکز حضور فیزیکی داشته باشد.

گزینه دیگر تعامل و استفاده از سرمایه گذاران فرشته است که اساساً در پروژه هایی سرمایه گذاری می کنند که یک نمونه اولیه (MVP) ساخته اند و مطالعات بازار دارند.

گزینه سوم مراکز مالی سرمایه گذاری های خطرپذیر است. استارتاپ با بازار و گسترش در مرحله پیشرفته است. در این مرحله محصول یا خدمات باید مقداری فروش داشته باشد و از مشتریان و بازار بازخورد دریافت کرده و اصلاحاتی انجام داده باشد.

برای ارائه یک طرح به سرمایه گذاران خطرپذیر یا سرمایه گذاران جسور، لازم است یک طرح تجاری کامل و منطقی برای آنها تهیه شود که مطابق با استانداردهای آمریکای شمالی و کانادا باشد.

می توانید از طریق لینک روبرو با ما در سازمان مهاجرتی یونیک ایمیگریشن تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه بهره مند شوید.

شما باید مدارک را با دقت و با جزئیات کامل بنویسید تا بتوانید آنها را متقاعد کنید.

سازمان های حمایتی کانادا

کانادا نوع جدیدی از مهاجرت کارآفرینی را از طریق ویزای راه اندازی هدف قرار داده است و به طور بالقوه شرکت های خلاقی را ایجاد می کند که می توانند در سطح جهانی رقابت کنند و شغل ایجاد کنند. آیا ایده کسب و کار دارید؟

اگر بتوانید از سازمان های مشخص شده کانادایی برای راه اندازی کسب و کار خود حمایت کنید، می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

work visa in Canada

سازمان های تعیین شده کانادایی:

برای درخواست ویزای راه اندازی، فعالیت اقتصادی یا ایده تجاری شما باید توسط یکی از سازمان های تعیین شده زیر پشتیبانی شود:

این سازمان ها انتخاب می کنند که کدام پیشنهاد تجاری را ارزیابی کنند. اگر سازمانی تصمیم بگیرد پیشنهاد تجاری شما را بررسی کند، سودآوری و پتانسیل رشد کسب و کار شما را ارزیابی خواهد کرد. هر سازمانی معیارها و فرآیند ارزیابی خود را دارد. اگر سازمانی از ایده کسب و کار شما حمایت کند، از طریق نامه پشتیبانی به شما اطلاع خواهد داد. این سازمان ها عبارتند از:

 • صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر تعیین شده

برای واجد شرایط بودن برای ویزای راه اندازی، یک فرد باید حداقل 200000 دلار در یک یا چند صندوق فعالیت اقتصادی مشخص شده کانادایی سرمایه گذاری کند.

 • گروه های سرمایه گذار فرشته تعیین شده

برای دریافت ویزای راه اندازی، در صورتی که مبلغ سرمایه گذاری شده از طرف سرمایه گذارانی باشد که با یک یا چند گروه سرمایه گذار فرشته معرفی شده در کانادا مرتبط هستند، فرد باید 75000 دلار کانادا از طریق سرمایه گذاری کسب کند.

 • انکوباتورهای تجاری تعیین شده

برای اینکه فرد واجد شرایط دریافت ویزای استارت آپ باشد، باید در یکی از برنامه های تعیین شده در زمینه رشد اقتصادی در کانادا پذیرفته شود.

مراحل درخواست ویزای استارتاپ

هنگامی که کسب و کار شما توسط یک سازمان تعیین شده حمایت مالی شد و تمام معیارها را رعایت کردید، مراحل زیر را برای دریافت ویزای راه اندازی دنبال کنید:

 • بررسی زمان فرآیند کار

زمان رسیدگی به درخواست شغلی خود توسط اداره مهاجرت کانادا را بدانید. این زمان به شما می گوید که پروسه درخواست شهروندی و مهاجرت کانادا چقدر طول می کشد. این زمان بسته به تعداد متقاضیان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) می تواند متفاوت باشد. عوامل مختلفی می توانند بر این مراحل تأثیر بگذارند، از جمله:

تعداد درخواست های تکمیل نشده، تغییرات فصلی در پذیرش درخواست های شغلی، تغییرات در عملکرد اداره مهاجرت و شهروندی کانادا و سایر عوامل خارج از کنترل مهاجرت و شهروندی کانادا. از آنجایی که ویزای راه اندازی جدید است و هنوز درخواست ها دریافت نشده است، زمان انجام فرآیند هنوز مشخص نیست.

نکاتی که پس از درخواست برای ورود به کانادا به عنوان کارآفرین مهاجر باید بدانید:

درخواست شغلی شما چگونه ارزیابی می شود؟

 • زمان فرآیند انجام کار
 • معاینات پزشکی
 • ترخیص پلیس
 • تصمیم نهایی در مورد درخواست شغلی شما
 • تاییدیه اقامت دائم
 • آماده شدن برای ورود به کانادا

هنگامی که وارد کانادا می شوید، با یک افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ملاقات خواهید کرد. افسر خدمات مرزی کانادا از شما مدارک و پاسپورت شما را می خواهد. قبل از بسته شدن چمدان، مطمئن شوید که مدارک شما در چمدان نیست و همراه شماست. این به شما کمک می کند تا به سرعت وارد کانادا شوید.

هنگام ورود باید موارد زیر را به همراه داشته باشید:

گذرنامه یا مدارک مسافرتی معتبر. پاسپورت شما باید قانونی و فردی باشد. شما نمی توانید با پاسپورت سیاسی، دولتی یا امور عمومی مهاجرت کنید.

ویزا و اثبات اقامت دائم (COPR). افسر مطمئن می شود که شما قبل از تاریخ انقضای نشان داده شده در ویزای شما وارد کانادا شده اید. لطفا توجه داشته باشید که این اسناد قابل تمدید نیستند. بنابراین، باید قبل از تاریخ انقضا از آن استفاده کنید.

شواهدی مبنی بر اینکه شما اعتبار مالی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید.

افسر مهاجرت از شما چند سوال می پرسد تا مطمئن شود هنوز واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید. این سوالات مشابه سوالاتی است که هنگام درخواست مهاجرت به آنها پاسخ داده اید. اگر به سوالات ناقص یا اشتباه پاسخ دهید، یا اگر افسر را متقاعد نکنید که شرایط ورود به کانادا را دارید، اجازه ورود نخواهید داشت. اگر هنگام ورود مشکلی وجود نداشته باشد، افسر به شما اجازه می دهد تا به عنوان مقیم دائم وارد کانادا شوید. افسر همچنین آدرس پستی کانادا را تأیید می کند و کارت اقامت دائم شما به این آدرس ارسال می شود. اگر آدرس خود را ظرف 180 روز پس از ورود به کانادا تغییر دهید، باید به اداره مهاجرت کانادا به صورت آنلاین اطلاع دهید.

Admission Hearing

مجوز کار موقت برای متقاضیان ویزای استارتاپ

آیا می دانستید کسانی که قصد دارند تحت ویزای استارت آپ برای اقامت دائم اقدام کنند، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند قبل از آن برای مجوز کار موقت اقدام کنند؟ مجوز کار موقت برای متقاضیان ویزای استارت آپ برای چه کسانی صادر می شود؟

چه کسی واجد شرایط است؟

فقط کسانی که گواهی تعهد یا نامه پشتیبانی از یک سازمان تایید شده در کانادا دریافت می کنند، می توانند برای ویزای کار موقت اقدام کنند. اگر شرایط لازم را دارید، می توانید قبل از درخواست برای اقامت دائم، برای اجازه کار موقت خود اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

این شرایط عبارتند از:

 • قصد زندگی در استان یا منطقه ای غیر از کبک
 • پرداخت به کارفرما

شما از یک سازمان تایید شده در کانادا گواهی دریافت کرده اید مبنی بر اینکه حضور زودهنگام شما در کانادا برای کسب و کار مورد نظر ضروری است.

بتوانید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های خود و خانواده خود در کانادا را دارید به خاطر داشته باشید که قبل از اقدام باید پیشنهاد شغلی خود را ارسال کنید.

انجام این فرآیند به آسانی در حد نیاز، دقت و سرعت عمل است که استفاده از تجربیات یک مشاور مهاجرتی ماهر می تواند شما را در رسیدن به مقصد راهنمایی کند. اگر می خواهید بدانید که آیا واجد شرایط دریافت ویزای استارتاپ و اقامت دائم در کانادا هستید یا خیر، به موارد زیر توجه کنید:

شما باید ثابت کنید که ایده یا کسب و کاری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید توسط یک سازمان مشخص شده کانادایی پشتیبانی می شود.

 • توانایی های زبانی
 • داشتن بودجه مورد توافق کافی
 • سوالات متداول
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ – ویزای راه اندازی

ویزای استارت آپی کانادا چیست؟

ویزای استارت آپ (ویزای استارت آپ) یک پایلوت موقت 5 ساله برای آن دسته از افراد و کارآفرینانی است که قصد دارند با کمک سرمایه گذاری یکی از شرکت های تعیین شده، کسب و کار جدیدی را در کانادا راه اندازی کنند. اگر این برنامه نتایج مثبتی در سیستم مهاجرتی کانادا داشته باشد، امکان تمدید یا دائمی شدن برنامه وجود دارد

آیا با هر ایده جدیدی می توانم برای ویزای استارت آپ اقدام کنم؟

داشتن تنها 1 طرح یا ایده، اگرچه شرط لازم است، اما شرط کافی برای ورود به برنامه راه اندازی نیست. شما باید از یکی از سازمان های تعیین شده همراه با برنامه خود حمایت مالی داشته باشید.

به عنوان یک کارآفرین نامه حمایت دریافت کنید.

زمانی که برای ویزای استارت آپ کانادا درخواست می کنید، باید بتوانید به عنوان یک کارآفرین با یک ایده خلاقانه، یک کسب و کار تایید شده در این کشور راه اندازی کنید و از یکی از سازمان های ذیصلاح نامه پشتیبانی دریافت کنید.

سه سازمان مورد تایید دولت کانادا برای سرمایه گذاری در استارت آپ های کانادایی عبارتند از:

 • صندوق های سرمایه گذاری یا صندوق های سرمایه گذاری
 • خطرپذیر
 • گروه سرمایه گذار فرشته
 • گروه های انکوباتور کسب و کار

در واقع سخت ترین مرحله این برنامه متقاعد کردن یکی از این سازمان های ذیصلاح برای تایید ایده شماست. شما باید روی طرح کسب و کار خود کار کنید و سعی کنید یک برنامه کامل داشته باشید. پس از آن با سازمان های مجاز تماس بگیرید و برای جلب حمایت و تایید آنها تلاش کنید. در واقع، از طریق طرح کسب و کار خود، باید سازمان مربوطه را متقاعد کنید که ایده کسب و کار شما ارزش حمایت دارد.

فرآیند دریافت نامه پشتیبانی برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

فرآیند ارائه یک ایده تجاری برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمانی شرایط و الزامات خاص خود را دارد.

به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود که طرح کسب و کار خود را به صورت حضوری ارائه دهید، یا ممکن است از شما خواسته شود که یک طرح تجاری کامل با جزئیات کامل ارائه دهید. در صورت موافقت با یکی از سازمان های مجاز، آنها نامه پشتیبانی برای شما ارسال می کنند که هنگام ارسال درخواست خود به IRCC باید آن را به پرونده خود پیوست کنید.

این نامه تأییدیه ای است که شما باید حمایت از ایده کسب و کار خود را از صندوق های سرمایه گذاری، گروه های فرشته یا انکوباتورهای کسب و کار، که برای دریافت ویزای استارت آپی کانادا نیاز دارید، اثبات کنید.

همچنین سازمان مورد نظر تعهد نامه را مستقیماً به IRCC ارسال می کند. IRCC از هر دو نامه آژانس های مربوطه برای ارزیابی درخواست شما استفاده خواهد کرد.

نامه پشتیبانی سرمایه گذاری را از بیش از یک سازمان مجاز دریافت کنید

دریافت نامه حمایت از چندین صندوق سرمایه گذاری یا گروه حمایتی برای دریافت ویزای استارت آپی کانادا، صنفی محسوب می شود. اگر حمایت صنفی دارید، باید هویت تمامی سازمان های سرمایه گذاری درگیر در اتحادیه مشخص باشد. فقط یک تعهد نامه الکترونیکی به IRCC ارسال می شود و نامه پشتیبانی برای شما صادر می شود.

اگر یک صندوق سرمایه گذاری مجاز در تجارت شما سرمایه گذاری کند، حداقل مبلغ سرمایه گذاری 200000 دلار است، حتی اگر یک گروه فرشته نیز در تجارت شما سرمایه گذاری کرده باشد.

اگر حداقل یک گروه فرشته بدون حضور هیچ صندوق سرمایه گذاری در تجارت شما سرمایه گذاری کند، حداقل مبلغ سرمایه گذاری 75000 دلار است.
اگر سازمانی ایده شما را تایید کند و از شما حمایت کند، اجازه ندارید شرکای جدیدی به کسب و کار اضافه کنید. بنابراین، قبل از تماس با یک سازمان مجاز، تصمیم نهایی خود را بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ها می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

ویزای استارت آپی کانادا چیست؟

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ
 • از طریق کار به کانادا مهاجرت کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای استارتاپ کانادا با وکیل مهاجرت به کانادا حوری سلیمانی با بیش از 22 سال سابقه و هزاران پرونده موفق در اخذ ویزای اقامت دائم و موقت تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده فیلم های آموزشی اقامت کانادا می توانید به کانال یوتیوب ما مراجعه کنید. درخواست برای برنامه استارتاپ کانادایی از طریق انکوباتورها (بدون نیاز به حداقل سرمایه گذاری).

برنامه استارتاپی کانادا از طریق انکوباتورها یکی از مسیرهای جذاب برای متقاضیان این نوع مهاجرت است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد برنامه استارتاپ کانادا این است که برخلاف بسیاری از برنامه های دیگر که تنها پس از چند سال (حدود 5 سال یا بیشتر) اجازه اقامت دائم را می دهند، متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا در صورت موفقیت آمیز بودن و پذیرش درخواست، دریافت خواهند کرد. اقامت دائم فوری

شما باید توسط یکی از انکوباتورهای تعیین شده پذیرفته شوید

روش کار این برنامه برای کانادا به این صورت است که شما باید توسط یکی از انکوباتورهای تعیین شده پذیرفته شوید.

در حال حاضر 25 دستگاه جوجه کشی وجود دارد. پس از پذیرش در یکی از برنامه های انکوباتور، احتمال پذیرش درخواست شما نیز بسیار زیاد است و حداقل سرمایه مورد نیاز نیست. به این ترتیب، همه چیز در مورد متقاعد کردن انکوباتور برای تایید قابل اجرا بودن ایده کسب و کار شما است و پذیرش طرح شما کلید این برنامه است.

ورود به برنامه استارت آپ کانادا از طریق انکوباتور

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا از طریق انکوباتورها، بررسی معیارهای مختلف پذیرش ضروری است. در حال حاضر، به دلیل اینکه هر یک از 25 مرکز جوجه کشی معیارهای متفاوتی برای پذیرش افراد در برنامه های خود دارند، ما در سازمان مهاجرتی هوری سلیمانی خدماتی را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند تا طرح پیشنهادی را تا حد امکان موفق کنید. به گونه ای که شرایط و الزامات مربوطه در طرح کسب و کار شما برآورده شده و برای تمامی انکوباتورهای مرتبط با آن طرح ارسال می شود و شانس پذیرش آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

هدف اصلی مهاجرت است

در بیشتر موارد، یک کسب و کار بادوام و سودآور وجود دارد، اما اگر در مرحله ایده پردازی هستید، به عبارت دیگر، چیزی جز ایده و برنامه خود ندارید، همچنان می توانید برای یک انکوباتور جذاب باشید، با این فرض که طرح شما خوب است. -پرورش کنید و مطابق با توانایی و تجربه خود باشید.

بیشتر کارآفرینان تمایل به ورود به حوزه‌های جدید دارند، اما همه چیز به اعتبار طرح و داشتن شرکای تجاری مناسب برمی‌گردد تا بتوانند مهارت‌هایی را که احتمالاً ندارید اضافه کنند و ایده کسب‌وکار شما را از صفر به سودآوری برسانند. . .

در کانادا معیارهای مختلفی وجود دارد، بنابراین ۲۵ مجموعه معیار مختلف پیش روی شماست، اما به طور کلی، برنامه شما باید در حوزه دانش و اطلاعات و به عبارتی به جای کسب و کارهای ساختمانی باشد. زمینه های فناوری اطلاعات، فناوری پاک، بیوتکنولوژی یا نرم افزارهای مرتبط.

همچنین، برنامه استارت‌آپ کانادا از طریق انکوباتورها، برخلاف فرنچایزها، مانند یک فرنچایز عمل نمی‌کند. بلکه نیاز به ایده های جدید در کسب و کار شما نکته اصلی است.

برخی از این انکوباتورها در کانادا به چیزی بیش از یک ایده نیاز دارند و شما باید تا زمان ارائه طرح خود به سوددهی رسیده باشید و مشتریان و مشتریان را جذب کرده باشید. البته این برای همه انکوباتورها صادق نیست.

سایر مسیرهای کارآفرینی برای متقاضیان خارجی

اگر واجد شرایط برنامه استارتاپ کانادا از طریق انکوباتور نیستید و قطعاً می خواهید مسیر مهاجرت را از طریق انکوباتورها انتخاب کنید، ممکن است واجد شرایط برنامه استارت آپ دیگری برای متقاضیان خارجی باشید. مشاوران مجرب ما با بیش از دو دهه تجربه به شما در انتخاب بهترین مسیر کمک می کنند. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقالات ما در سایت مراجعه کنید:

در مورد مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید:

 • از طریق کارآفرینی به کانادا مهاجرت کنید
 • مهاجرت به کانادا اکسپرس اینتری

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد برنامه استارت آپ کانادا از طریق انکوباتورها با حوری سلیمانی وکیل مهاجرت به کانادا با بیش از 22 سال سابقه و هزاران پرونده موفق در اخذ ویزای اقامت دائم و موقت تماس بگیرید.

برای مشاهده فیلم های آموزشی اقامت کانادا می توانید به کانال یوتیوب ما مراجعه کنید.

استارت آپ ها در کبک با دریافت حمایت مالی از سرمایه گذاران گسترش می یابند

به گزارش Canadian News، شرکت سرمایه گذاری CDPQ با همکاری Teralys Capital 50 میلیون دلار کمک مالی برای کمک به استارت آپ ها در کبک اعطا خواهد کرد.

اگر کارآفرین هستید و قصد راه اندازی کسب و کار در کبک را دارید، دریافت کمک های مالی بسیار آسان تر شده است. این شرکت 50 میلیون دلار به شرکت های نوپا در کبک ارائه خواهد کرد. بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، CDPQ تعهد بلندمدتی به تأمین مالی اولیه برای استارت‌آپ‌ها در کبک دارد، و نه فقط کمک‌های بلاعوض، که برای ادامه حمایت از شرکت‌های جدید حیاتی است.

سرمایه‌گذاری اولیه به استارت‌آپ‌ها در کبک کمک می‌کند تا با ارائه مقدار مشخصی سرمایه در ازای مالکیت جزئی کسب‌وکار، راه‌اندازی کنند.

 • زمینه های سرمایه گذاری در کانادا

طی ده سال گذشته، Teralys Capital بزرگترین سرمایه گذار کانادایی متخصص در نوآوری را در مونترال ایجاد کرده است. در سال های اخیر رشد کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها آسان تر شده است. دو ماه پیش، دولت کانادا اعلام کرد که نرخ مالیات این دسته از مشاغل را به 9 درصد کاهش می دهد. CDPQ می‌گوید این بودجه به رشد انواع کسب‌وکارها کمک می‌کند، که هر کدام متناسب با نیازهای منحصربه‌فرد این استارت‌آپ‌ها در کبک است. این شرکت یکی از مدیران صندوق های نهادی کانادا می باشد.

این سرمایه گذاران در سطح جهانی در بخش های زیر سرمایه گذاری می کنند:

 • بازارهای مالی عمده
 • سرمایه خصوصی
 • زیرساخت ها
 • مشاورین املاک
 • بدهی های بخش خصوصی

ترالیس یک سرمایه گذار نوآوری است که عمدتاً در بخش های زیر سرمایه گذاری می کند:

 • فناوری اطلاعات
 • علوم زیستی
 • صنعت یا فناوری های پاک
 • استارت آپ ها و استارت آپ ها در کبک می توانند به محض آماده شدن از این سرمایه ها استفاده کنند.

برای مشاهده سایر اخبار مرتبط با کانادا:

 • مقابله با ارسال مدارک جعلی برای
 • مهاجرت به کانادا
 • کار مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد روش های مختلف مهاجرت به کانادا با حوری سلیمانی وکیل مهاجرت کانادا با بیش از 22 سال سابقه و هزاران پرونده موفق در اخذ ویزای اقامت دائم و موقت تماس بگیرید.

برای تماشای فیلم های آموزشی اقامت کانادا می توانید به کانال یوتیوب ما مراجعه کنید.

آیا شما یک کارآفرین هستید که دوست دارید به کانادا بیایید و یک تجارت راه اندازی کنید؟

برنامه مهاجرتی ویزای استارتاپی در کانادا در چند سال گذشته طراحی و ارائه شده است. اما با توجه به مشکلات فراوانی که در اجرای این روش وجود داشت نسبت به سال گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفت، با توجه به تغییراتی که در این سیستم ایجاد شد، از موفقیت بی نظیری برخوردار بوده است.

برنامه استارت آپ برای جذب کارآفرینان پویا و آگاه طراحی شده است که کانادا را به عنوان سرزمین فرصت ها در سراسر جهان می شناسند و می خواهند به کانادا بیایند و از حمایت های زیادی که برای کارآفرینان جدید در دسترس است استفاده کنند. هدف اصلی از طراحی این سیستم جذب ایده‌های جدید و نیروهای کاری توانمند بود که بتوانند به عنوان شهروند کانادایی با ایده‌های جدید در رقابت جهانی پیشروی کنند و در عین حال برای کانادایی‌ها مشاغل جدید ایجاد کنند.

کارآفرینان واجد شرایطی که می خواهند از طریق ویزای استارتاپی در کانادا اقامت داشته باشند، می توانند مراحل کار و پرونده خود را به سرعت و در مدت زمان کوتاهی تکمیل کنند.

در حالی که تصور می شد کارآفرینان حوزه فناوری پیشرفته در این روش شانس بیشتری داشته باشند، اما گذشت زمان ثابت کرد که کارآفرینان در مشاغل مختلف و از تمامی کشورهای جهان می توانند از این فرصت استفاده کرده و درخواست خود را ارسال کنند.

برنامه مهاجرت با ویزای استارتاپ چگونه کار می کند؟

اگر می خواهید از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنید، نیاز به حمایت یکی از صندوق های سرمایه گذاری کانادا یا گروه سرمایه گذاری فرشته یا گروه باتری آنکو دارید که مایل به سرمایه گذاری در کسب و کار جدید شما هستند.

این سه گروه اصلی دارای زیرگروه های زیادی هستند که باید در ایده کسب و کار به شما کمک کنند. بنابراین، اولین قدم این است که یکی از این گروه ها را متقاعد کنید که مایل به سرمایه گذاری در ایده کسب و کار شما باشند. معمولاً گروه های سرمایه گذاری فرآیندهای مختلفی را طی می کنند تا مطمئن شوند کسب و کاری که در نظر دارید ارزش سرمایه گذاری را دارد. برخی از این گروه ها برای اطمینان از درست و قابل قبول بودن ایده کسب و کار شما به مدارک زیادی نیاز دارند.

موفقیت در متقاعد کردن گروه های سرمایه گذاری

تمرکز گروه های سرمایه گذار بر روی مشاغل مختلف است، بنابراین بسیار مهم است که بدانیم دقیقا چه نوع کسب و کاری را هدف قرار داده اند و در این مهم سازمان مهاجرتی هوری سلیمانی می تواند در کنار شما باشد. ما با ارائه طرح خود به گروه های متعهد به موفقیت شما کمک خواهیم کرد.

ویزای استارتاپ متقاضیان موفق را با سازمان های بخش خصوصی در کانادا که قادر به تامین بودجه و همچنین راهنمایی و کمک در ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار در کانادا هستند، متصل می کند. به متقاضیان موفق تحت این برنامه مهاجرتی به کانادا اقامت دائم داده می شود.

Judicial Reviews

شرایط لازم برای ویزای استارتاپ در کانادا

 • نامه پشتیبانی و گواهی تعهد

متقاضیان مهاجرت با ویزای استارتاپ باید نامه پشتیبانی از یک سازمان سرمایه گذار تعیین شده دریافت کرده باشند. برای دریافت نامه پشتیبانی، متقاضی باید صندوق سرمایه گذاری تعیین شده را متقاعد کند تا در کسب و کار مورد نظر متقاضی سرمایه گذاری کند. گروه‌های سرمایه‌گذار باید گواهی تعهد را مستقیماً به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارسال کنند که تعهد متقاضی را با جزئیات مشخص کند.

 • نیاز به سرمایه گذاری

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر این سرمایه گذاری از طریق یک گروه سرمایه گذار خاص انجام شود، می تواند به مبلغ 200 هزار دلار یا 75 هزار دلار باشد.

 • نیاز به مدرک زبان

متقاضی مهاجرت با ویزای استارت آپ باید بتواند به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارتباط برقرار کند و با همکاران پروژه خود در کسب و کار طراحی شده در تماس و تعامل باشد. متقاضیان باید نتایج آزمون زبان را از مراکز مورد تایید دریافت کنند و باید حداقل سطح CLB 5 را در زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنند. مدرک زبان انگلیسی IELTS و CELPIP و همچنین مدرک زبان فرانسه TEF و TCF می تواند نشان دهنده سطح زبان شما باشد.

 • سوابق تحصیلی

متقاضی باید حداقل یک سال تحصیلی را پس از دریافت دیپلم در یک موسسه گذرانده باشد. همچنین باید بتواند ثابت کند که حداقل یک سال در یک مؤسسه آموزشی در شرایط خوبی بوده است و می توانند گواهینامه های آموزشی و دانشنامه خود را علاوه بر ریز نمرات در طول تحصیل به عنوان مدارک مورد نیاز ارائه دهند. هرچه مدارک تحصیلی بیشتری داشته باشید، شانس شما بیشتر است.

 • توانایی مالی

متقاضی باید مدارک کافی برای اثبات توانایی مالی خود و خانواده اش پس از مهاجرت به کانادا را داشته باشد. میزان سرمایه مورد نیاز در این مورد بسته به تعداد اعضای خانواده همراه متقاضی متفاوت خواهد بود.

 • بررسی امنیتی و پزشکی

مانند همه برنامه های مهاجرت به کانادا، متقاضی و اعضای خانواده اش باید با موفقیت چک های امنیتی و پزشکی را پشت سر بگذارند و ثابت کنند که تهدیدی امنیتی یا پزشکی برای جامعه کانادا ایجاد نمی کنند. البته در مورد چک های پزشکی، شرایط خاصی وجود دارد که بیشتر در مورد بیماری های عفونی یا بیماری هایی که سلامت جامعه را به خطر می اندازند و یا فشار بیش از حد به سیستم بهداشت و درمان کانادا وارد می کنند، در نظر گرفته می شود. بودن

 • بررسی دقیق توسط سازمان های دولتی

از آنجایی که ویزای راه اندازی شرایط ساده و مقرون به صرفه ای را برای ایجاد یک کسب و کار سریع در کانادا فراهم کرده است، افراد فرصت طلب ممکن است به دنبال سوء استفاده از این روش باشند. اداره مهاجرت کانادا این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت رعایت تمامی شرایط و اصول بند خیر، پرونده متقاضی به راحتی تایید شده و اجازه اقامت صادر می شود، اما در صورتی که مدارک ارائه شده کافی و قانع کننده نباشد و در صورت رعایت هر دلیلی که اداره مهاجرت فکر کند که مدارک جعلی هستند، کل پرونده برای بررسی دقیق تر به سازمان ها ارسال می شود. مشخص ارسال می شود تا با دقت و موشکافی بیشتری جزئیات را بررسی و تایید کنند. عدم تایید این گروه منجر به رد پرونده می شود.

خلاصه مراحل مهاجرت با ویزای استارت آپ

ویزای استارت آپ در کانادا برای جذب کارآفرینان با ایده های جدید و رقابت و پیشرفت در بازار جهانی طراحی شده است. برای موفقیت در این روش شرایط زیر لازم است.

 • داشتن منابع مالی
 • اخذ تاییدیه طرح و ایده متقاضی از سازمان های معرفی شده
 • گذراندن معاینه امنیتی و پزشکی
 • اثبات هماهنگی و ارتباط پنج نفر از اعضای گروه
 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن یک ایده با قابلیت های بازاریابی جهانی
 • فعالیت مستمر در تجارت
 • تهیه طرح کسب و کار و ارائه اسناد از کارشناسان فناوری و دیجیتال مارکتینگ برای اثبات سودآوری ایده